Metamorphosis PAPA ROACH
Atlantic Records / Topkapı Müzik
Büyük grupların geri dönüş albümleri elbette taze kanlarınkinden daha büyük merakla beklenir. Hele ki bu gruplar bir de Papa Roach gibi kariyerlerine zirveden başlayıp akabinde düşüşe geçen isimlerse beklenti hem iyi niyetli hem de endişeli bir hâl alır.
2006 çıkışlı "The Paramour Sessions" ile nu-metalden seksenler soslu rock müziğe keskin bir dönüş yapan tarzları yeni albümleri "Metamorphosis" ile beraber daha ılımlı bir kılığa bürünmüş. Bir hayli temposu yüksek şarkılarla oluşturulmuş albüm maalesef muhteviyatındaki aksaklıkların üstesinden gelemiyor. Makûl bir beklentiyle dinlenirse eğlenceli vakit geçirteceği muhakkak ancak dürüst olalım ki yılın hit albümü bu değil. Yine de albümde iki hit şarkı var ki akla zarar! Biri albümün ilk single'ı ve Papa Roach'un yıllardır ürettiği en sıkı hit olan 'Hollywood Whore' diğeriyse Mötley Crüe efsanesinin gitaristi Mick Mars'tan torpilli olan 'Into The Light'. Papa Roach kozasıyla mücadelesine devam ede dursun belki yılın en vurucu albümü yapmadılar ama bu seneyle anacağımız iki şarkıyı bize armağan ettiler.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.