Earthsblood GOD FORBID
Century Media / EMI
2005 yılında, o dönem ilk büyük patlamasını yaşayan metalcore çılgınlığına, muhteşem bir albüm olan ''IV: Constitution Of Treason'' ile damgasını vuran God Forbid elemanlarının, 4 yıl aradan sonraki yeni albümleri için kafalarının bu kadar karışmasının sebebi ne acaba?
Bir grubun, dahil olduğu müzikal akım içerisinde artık kanıtlayacağı yeni bir şey olmaması hissiyatına kapılmasını anlayabilir, yenilikler peşinde olmasına her zaman saygı duyar, destek veririm. Ama God Forbid yeni albümü "Earthsblood" ile son derece karmaşık bir eser yaratmış durumda. Şöyle ki; bestelere imzasını atanlar arasında bariz bir şekilde belli ki, müzikal birlik kalmamış. Bir gitarist progresif metal sularına yol açarken, diğeri metalcore'a devam etme niyetindeyse ve bunların ikisi de asıl vokallere destek olmak anlamında yaptıkları back vokallerde, karmaşık beste yapısını iyice bulandırıyorsa, ortada bir sorun var demektir. Bu albümde grubun 5 elemanı da God Forbid'i 5 farklı yere çekmeye çalışıyor. Sonuç; demo gibi. God Forbid'e yakışmamış. Bu bir "geçiş sancısı" diyelim, önümüzdeki albümlerini bekleyelim.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.