Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00817/
Earthsblood
Century Media / EMI
2005 yılında, o dönem ilk büyük patlamasını yaşayan metalcore çılgınlığına, muhteşem bir albüm olan ''IV: Constitution Of Treason'' ile damgasını vuran God Forbid elemanlarının, 4 yıl aradan sonraki yeni albümleri için kafalarının bu kadar karışmasının sebebi ne acaba?
Bir grubun, dahil olduğu müzikal akım içerisinde artık kanıtlayacağı yeni bir şey olmaması hissiyatına kapılmasını anlayabilir, yenilikler peşinde olmasına her zaman saygı duyar, destek veririm. Ama God Forbid yeni albümü "Earthsblood" ile son derece karmaşık bir eser yaratmış durumda. Şöyle ki; bestelere imzasını atanlar arasında bariz bir şekilde belli ki, müzikal birlik kalmamış. Bir gitarist progresif metal sularına yol açarken, diğeri metalcore'a devam etme niyetindeyse ve bunların ikisi de asıl vokallere destek olmak anlamında yaptıkları back vokallerde, karmaşık beste yapısını iyice bulandırıyorsa, ortada bir sorun var demektir. Bu albümde grubun 5 elemanı da God Forbid'i 5 farklı yere çekmeye çalışıyor. Sonuç; demo gibi. God Forbid'e yakışmamış. Bu bir "geçiş sancısı" diyelim, önümüzdeki albümlerini bekleyelim.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.