Time Waits For No Slave NAPALM DEATH
Century Media / EMI
Ocak ayında ülkemizde ilk defa konuk ettiğimiz ve coşku dolu performansları ile hepimize unutulmaz bir gece yaşatan grindcore efsanesi İngiliz topluluk Napalm Death, 13. stüdyo albümü ''Time Waits For No Slave'' ile modern dünyanın insanlar üzerinde oluşturduğu ''modern kölelik sistemi''ni konu ediyor.
İnsanların; hayatlarını devam ettirebilmeleri adına, başka hiçbir şeye imkân vermeyen zorlu çalışma koşullarıyla çevrelenmelerini, bilindik sert üsluplarıyla eleştiren ve bu küresel sistemin başındakilere nefret haykıran grup, müzikal olarak da "The Code Is Red... Long Live The Code" (2005) ile başladıkları yeni dönem grind üsluplarına devam ediyorlar. Tamamen saf öfke, nefret, isyan ve dinamizm dolu bir albüm ile daha karşı karşıyayız! Müzikal her kavramın içinin boşaltıldığı şu günlerde, ilaç gibi bir "rahatsız" albüm! Üstelik hem politik duruşları, hem insani özellikleri, hem de sanatsal üslupları dolayısıyla her zaman takdir ettiğimiz bir gruptan böylesine güçlü bir albüm duymanın bize nasıl bir hayat enerjisi aşıladığını anlatamam. Çok yaşa Napalm Death!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.