Evisceration Plague CANNIBAL CORPSE
Metal Blade / Hammer Müzik
Geçtiğimiz sayıda grubun kurucu elemanı ve basgitaristi Alex Webster ile yaptığımız kapsamlı röportaj sonunda, yeni albümleri ''Evisceration Plague''i daha da heyecanla beklemeye başlamıştım. Alex, 11. stüdyo albümleri hakkında oldukça iddialıydı açıkçası. Fakat beklenti biraz yükselince, her zamanki problem ''beklentiye erişememe'' ortaya çıkıyor ve o albümden normalde alınacak zevkin daha azı alınıyor.
Fazla uzatmayacağım; "Evisceration Plague"i pek tutmadım. Sebebi şu, Cannibal Corpse death metal tarzı dahilinde kurulduğu günden bu yana, yapılabilecek en iyi şarkıları yaptı. Artık bu türün kalıpları içerisinde ilerleyecek, gelişecek başka yerleri kalmadı. Gitgide daha teknik, daha zor şarkılar yaptılar, daha yüksek kayıt kalitesine eriştiler ve artık bence death metal denen mevzuda çıkabilecekleri başka kat yok. Tıpkı bu albümde olduğu gibi, bundan sonrası ya kendini tekrar ya da parmak/ses egzersizi hissiyatı taşıyacak gibi geliyor bana. Yine de "kodu mu oturtan", yeri göğü inleten şarkılar yok değil ama farklı ve yeni bir şey yok. Cannibal Corpse deyince aklınıza ne geliyorsa o.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.