Kırmızı Kar MAGİLUM
Öztop Müzik
Romantizme inanmayan biriyim. En azından şu an, günlük yaşamda genel olarak kullanılan, algılanan, gösterilen şekline... Çok yapmacık, zorlama, sahte, komik ve içi boş geliyor bana. Bu sebeple romantizmin sanattaki yansımalarına karşı dikkatli yaklaşmaya çalışıyorum.
Ve eğer bir samimiyet ve derin bir duygu yoğunluğu yakalarsam, o kadar sıkı sarılıyorum ki, hayatım boyunca bırakmayacakmışım gibi hissediyorum. Çünkü gerçek hayattaki sahte yansımasına karşı, sanattaki tarifsiz ifadesine sığınıyorum. Magilum henüz ilk albümü ile öyle güzel bir romantizm sunuyor ki; korku, ölüm, aşk, hüzün, yalnızlık, rüya ve isyan dolu, karanlık ve soğuk bir duygu denizine sokuyor sizi. Sözler muhteşem yazılmış; besteler gotik, doom ve alternatif metal tarzları arasında gidip geliyor ama hiçbirinde tam olarak sabitlenmiyor. Sabit olan tek şey var, melankoli. Yer yer Anathema ama en çok da Paradise Lost imzalı gitar numaraları tattım ki, içinde Paradise Lost referansı geçen her şey kutsaldır benim için. Nalan, Oğuz, Dinçer, Serhat ve Can... Tebrikler arkadaşlar. Muhteşem bir albüm yapmışsınız.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.