Wrath LAMB OF GOD
Roadrunner Records / EMI
Metalcore akımı içerisinde adı anılsa da, bu akımdaki genel müzikal yapı için ya biraz fazla death metal meyilli ya da biraz fazla thrash metal temelli müzik yapan Lamb Of God, 5.albümü ''Wrath''ta artık iyice modern thrash metal'in kitabını yazma mevzusuna dalmış görünüyor.
Trivium'un yapmak isteyip de, sıkıcı vokal düzenlemeleri sebebiyle yapamadığı şeye yani... Albüm yayınlanmadan önce davulcu Chris her ne kadar, "köklere döndük, vurucu nakarat peşinde değiliz" edebiyatı yaptıysa da, gitarist kardeşi Willie buna pek izin vermemiş. Zira albüm boyunca, thrash metal hudutları dahilinde 30 yıldır hala denenmemiş riff kombinasyonlarına rastlamanız ve bu sırada coşturucu ritimlerle de kopup gitmeniz olası. Sinirlerinizi bozacak davul atakları, yerinizde durmanızı imkansızlaştıracak gitar sürüşlerinin yanı sıra, vokallerde Randy de bu sefer adeta balgamını temizlemiş de rahatlamış sanki. İlk klip parçası 'Set To Fail' favorim. Bence bir önceki albümleri "Sacrament"tan daha iyi bir iş çıkarmışlar. Daha önceki "Ashes Of The Wake" ile olan kıyasını ise ben değil, zaman yapacak.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.