Time To Change It MIND ODYSSEY
Napalm Records
Mind Odyssey, bilinmeyen ama kıdemli kabul edebileceğimiz Merlin ve Gracious Violence ekiplerinin Voltran'ı oluşturmasıyla 90'larda peydahlanan bir metal grubu. İlk albümlerini 1993'te çıkarmalarına rağmen geçen 16 senede sadece 4 albüm yayınladılar.
Grubun en ünlü şahsiyeti Rage'den tanıdığımız usta gitarist Victor Smolski. Smolski grubun bu yıl yayınladığı beşinci albümünde her zaman olduğu gibi döktürmüş. Ama grubun asıl kozu bana kalırsa kendine has sesi ve özgün vokal melodileriyle Mario Le Mole. Grubun şarkıları aslında Alman ekolü power metal kalıplarında olsa da altyapılardaki progresif hareketler ve keyboard/gitar ikilisinde yakalanan virtüöz tatlar prog-powercıların keyiften dört köşe olmasını sağlayabiliyor. Zaman zaman elektronik efektler de sürpriz yumurta etkisi yaratıyor. "Time To Change It" kısacası prog-powercı kitleye gözü kapalı önerebileceğim bir albüm. Albümün ağır topları 'Riding And Ruling' ve 'Higher Ground'a özel dikkat.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.