Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00847/
Time To Change It
Napalm Records
Mind Odyssey, bilinmeyen ama kıdemli kabul edebileceğimiz Merlin ve Gracious Violence ekiplerinin Voltran'ı oluşturmasıyla 90'larda peydahlanan bir metal grubu. İlk albümlerini 1993'te çıkarmalarına rağmen geçen 16 senede sadece 4 albüm yayınladılar.
Grubun en ünlü şahsiyeti Rage'den tanıdığımız usta gitarist Victor Smolski. Smolski grubun bu yıl yayınladığı beşinci albümünde her zaman olduğu gibi döktürmüş. Ama grubun asıl kozu bana kalırsa kendine has sesi ve özgün vokal melodileriyle Mario Le Mole. Grubun şarkıları aslında Alman ekolü power metal kalıplarında olsa da altyapılardaki progresif hareketler ve keyboard/gitar ikilisinde yakalanan virtüöz tatlar prog-powercıların keyiften dört köşe olmasını sağlayabiliyor. Zaman zaman elektronik efektler de sürpriz yumurta etkisi yaratıyor. "Time To Change It" kısacası prog-powercı kitleye gözü kapalı önerebileceğim bir albüm. Albümün ağır topları 'Riding And Ruling' ve 'Higher Ground'a özel dikkat.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.