Insurgentes STEVEN WILSON
Headphone Dust / KScope Records
Bu albüm geçen senenin son günlerinde çıktı, Steven Wilson'ın (Opeth'in eski prodüktörü olarak tanıyabilirsiniz) yaptığı her şey gibi anında edindim ama bir şey anlamadım. Daha sonra Mike Portnoy 2008'in en iyileri listesinde yer verince tekrar denedim, yine bir şey anlamadım :)
Geçen gün bir denedim, bir anda jeton düştü, müzik beynimdeki hücreleri tetikledi ve mevzu anlaşıldı. Bu albümün içine girebilmek için Porcupine Tree'nin özellikle son 3 albüm boyunca seçtiği metal soslu prog tarzını unutmanız gerekiyor. Wilson'ın dediği gibi Joy Division ve shoegazer gruplarından etkilenen, minimalist ve gergin bir atmosfere sahip bir albüm bu. 'Only Child' ve 'Harmony Korine' gibi tek başına algılanabilir şarkılar olsa da albümün tamamı bir kere de baştan sona dinlenmesi gereken, parçalara ayrılamaz bir ruh halinin müzikal yansıması gibi duruyor. Dream Theater'dan Jordan Rudess, Porcupine Tree'den Gavin Harrison'ın, King Crimson ve Liquid Tension Experiment'ten Tony Levin'in konuk olduğu albümü müziğe vakit harcamayı seven sabırlı müzikseverlere öneririm.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.