İsyan DİKEN
Raven Records
Diken'in yeni bir albüm çıkarmış olması sizi şaşırtmasın, grup bu albüm çıkmadan kısa bir süre önce dağıldı çünkü. Grubun vokalist ve gitaristi Taylan Ayık bu piyasada tutunmak için çok çaba sarfetti ama sonunda o da pes etti. Şahsi fikrim Taylan Ayık'ın Türk metal piyasasının en iyi vokalisti ve en iyi şarkı sözü yazarı olduğu yönünde.
Blackie Lawless gibi şarkı söylüyor, Diken'le de W.A.S.P.'ı andıran bir sound kullanıyor, ama farklı olarak bunların içine bizden motifleri yedirmeyi de başarıyor. İlk albümleri "Hedef Büyük" her şarkısı güzel olan nadir yerli albümlerden biriydi, zaten çarpıcı satış rakamıyla da gözden kaçan bir albüm olmadığı kanıtlandı. Ancak grup ilk günden itibaren tartışmalı şarkı sözleriyle olay yarattı. Yabancı metal grupları yaptığında dikkat çekmeyen birçok nokta bir Türk grubu tarafından dile getirildiğinde belli ki tepki çekiyordu. Diken'in belki de dışlanmasıyla alakalı olarak kalitesinde hep bir düşüş oldu. İkinci albüm "Ay Batarken" bilinen Diken sound'undan bir hayli uzaktı. Araya katılmış "Yalnız Hayal" adlı Taylan Ayık solo albümü başarılı bir çalışma olarak tarafımızdan kutsansa da, genel kitle tarafından hak ettiği ilgiyi görmedi. Son albüm "İsyan" ise önceki albüm "Ay Batarken"den daha nitelikli bir çalışma. Albümde 'Korku', 'Nefes' ve 'Aşkın Kılıcı' şarkıları öne çıkıyor. Kısacası Diken oldschool klasik seven heavy metal herkesin en az bir kez kulak atması gereken bir grup. Gönül "Hedef Büyük" albümüyle başlamanızdan yana, ama "İsyan" da genel Diken sound'u hakkında fikir verebilir size. Hak ettiği yere asla gelemeyen, klasik heavy metal'in cesur savaşçısı Diken'i oluşturan başta Taylan Ayık ve Fatih Balcı olmak üzere tüm elemanlarına selam olsun, siz artık bizim için ölümsüzsünüz.

Çağlan Tekil

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.