At The Arena Ov Aion - Live Apostasy BEHEMOTH
Regain Records
Bu albüm aslında 2008 sonunda yayınlandı ama bir türlü fırsat yaratıp da dinleyememiştim. Dergi içeriğinde güncel ilerlediğimiz için, grup hakkında geçtiğimiz sayılarda bir yazı yazmıştık ama bu muhteşem konser albümlerinin kritiğine yer vermemiştik. Kafadan giriyorum; hayatımda dinlediğim en vahşi kayıtlardan biri!
Ve hatta, hayatımda dinlediğim en iyi konser albümlerinden biri "At The Arena Ov Aion - Live Apostasy". Boşuna Avrupa'nın en iyi konser gruplarından biri olarak gösterilmiyor bu Polonyalı manyaklar. Grubun her şeyi Nergal, din ve kutsal kitap kavramına sonsuz nefretle yaklaşan ama Utku'nun kendileri hakkında yazdığı yazıda da bahsettiği gibi, bunu yaparken şeytana sırtını pek yaslamayan biri. Evet, şeytan ve "kötülük" kavramlarına yaptığı göndermeler var ama aslında işin özünde yatan; özgür düşünceye, özgür insana, özgür ve kuşatılmamış dünyaya olan özlem. Dinlerin; insanları körleştirdiği, gerilettiği, cahilleştirdiği ve savaştırdığı bir dünyada, black metal özüne sahip death metal'in yarattığı en iyi grup olan Behemoth "karşı gelmeye" tüm gücüyle devam ediyor!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.