To The Nines HATESPHERE
Napalm Records
Danimarkalı grup, geçtiğimiz günlerde yayınladıkları 6'ıncı stüdyo albümleri ''To The Nines'' ile thrash metal'in Avrupa'daki parlayan yıldızlarından biri olmayı sürdürecek gibi görünüyor. ''Danimarka'' ve ''thrash metal'' yan yana geldiği, aynı cümle içinde kullanıldığı zaman, ilk olarak Artillery gelir aklımıza.
Fakat Hatesphere de 2007 çıkışlı bir önceki albümleri "Serpent Smiles And Killer Eyes" ile, mevzuda "ben de varım" raconu kesmişti. Şimdi de aynı yoldan devam ediyorlar. Müzikal çizgileri tamamen gitarların riff yapısı üzerine belirlenmiş durumda. Albüm boyunca sağdan soldan amansızca fırlayan sayısız "vurucu" riff söz konusu. Sound da gayet doyurucu. Etkisiz olan şeyse, vokal melodileri. Grubun hırçın ve enerjik vokalisti Jonathan "Joller" Albrechtsen, aslında bu iş için gayet bir uygun bir vokal tonuna sahip olmasına rağmen, şarkıların en yüksek yerleri olan nakaratlarda öldürücü vuruşu bir türlü yapamamış. Vokal melodileri albüm boyunca daha akılda kalıcı olsaydı, notum daha yüksek olurdu. Yine de sadece 'Cloaked In Shit' adlı parça için bile övgüyü hak edecek bir albüm.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.