Block Action Music
Türkiye'de en çok albüm çıkartmış black metal grubu olan Moribund Oblivion, farklı bir şey denedikleri ve benim şahsen hala favorim olan ikinci albümleri ''Machine Brain''den bu yana direksiyonlarını kırdıkları saf black metal kulvarında ilerlemek istiyor artık sadece. Bir önceki albümleri ''Time To Face'' bu anlamda bir geçiş sancısı içeriyor gibiydi.
Hem sound, hem de besteler açısından... Bu yılın başında yayınladıkları "K.I.N." (Killer Is Nowhere) ise saf black metal mevzusunda grubun artık daha oturaklı bir çizgiye sahip olduğunu hissettiriyor. Bir kere sound daha anlaşılır, besteler daha akılda kalıcı. Bu da bir albümde en önem verdiğim şeylerden ikisinin; bu sefer grubun kendi potansiyeli dahilinde doyurucu olduğunu gösterdiği için, albüme vereceğim nota direkt etki ediyor. Yine de ben bu gruptan daha akılda kalıcı nakaratlar ve daha akıcı besteler bekliyorum. Bence Bahadır'ın "her sene bir albüm" düsturundan kurtulması lazım artık. Yoksa sahip olduğu potansiyel, "her albümde öne çıkan 3 şarkı"dan öteye gidemeyecek gibi. O öne çıkan şarkıların hepsini aynı albüme yerleştirebilmek mühim olan.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.