Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00857/
K.I.N.
Block Action Music
Türkiye'de en çok albüm çıkartmış black metal grubu olan Moribund Oblivion, farklı bir şey denedikleri ve benim şahsen hala favorim olan ikinci albümleri ''Machine Brain''den bu yana direksiyonlarını kırdıkları saf black metal kulvarında ilerlemek istiyor artık sadece. Bir önceki albümleri ''Time To Face'' bu anlamda bir geçiş sancısı içeriyor gibiydi.
Hem sound, hem de besteler açısından... Bu yılın başında yayınladıkları "K.I.N." (Killer Is Nowhere) ise saf black metal mevzusunda grubun artık daha oturaklı bir çizgiye sahip olduğunu hissettiriyor. Bir kere sound daha anlaşılır, besteler daha akılda kalıcı. Bu da bir albümde en önem verdiğim şeylerden ikisinin; bu sefer grubun kendi potansiyeli dahilinde doyurucu olduğunu gösterdiği için, albüme vereceğim nota direkt etki ediyor. Yine de ben bu gruptan daha akılda kalıcı nakaratlar ve daha akıcı besteler bekliyorum. Bence Bahadır'ın "her sene bir albüm" düsturundan kurtulması lazım artık. Yoksa sahip olduğu potansiyel, "her albümde öne çıkan 3 şarkı"dan öteye gidemeyecek gibi. O öne çıkan şarkıların hepsini aynı albüme yerleştirebilmek mühim olan.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.