'Til Death Do Us Party CRUCIFIED BARBARA
GMR Music
Ocak sayımızda; Crucified Barbara'nın Türk basınındaki ilk röportajını, vokalistleri Mia Coldheart ile gerçekleştirmiştik hatırlarsanız. İşte o röportajı yapma sebebimiz olan yeni albümleri '''Til Death Do Us Party''i geçtiğimiz ay yayınladılar.
Kadınların bu tarz sert müzikleri icra edebilecek ruhani ve fiziksel özelliklerinin olup olmadığı 70'li yıllardan beri tartışılan bir şey ama günümüzde artık sadece vokalist olarak değil enstrümanist olarak da kadın rocker ve metalcilerin sayısında inanılmaz bir artış var. İsveçli 4 çekici kadından oluşan Crucified Barbara, ikinci albümlerinde klasik hard rock kalıplarına sadık kalan, sert, tempolu ve yırtıcı bir müzik yaratmış. İlk albümlerine nazaran değişen en önemli şey ise bestelerin sürükleyiciliğindeki artış. Nakarat yazma konusunda, Motörhead ile turlamış olmaları oldukça işe yaramış anlaşılan :) Motörhead'den Phil Campbell katkılı 'Dark Side' da zaten albümün en iyilerinden. Yine de favorilerim; açılış parçası 'Killer On His Knees', ilk single 'Sex Action' ve 'Blackened Bones'. Girlschool'dan beri, kadınlardan kurulu en iyi hard rock grubu gibiler sanki.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.