Blood O.S.I.
Inside Out/ Atlantis Müzik
Eski Dream Theater klavyecisi Kevin Moore ve Fates Warning'in beyni Jim Matheos'un kurduğu O.S.I.'ın tanımlanması zor bir müziği var, hayli kişisel ama özdeşleşmesi kolay, deneysel ama komplike olmayan bir müzik bu. Matheos'un sert riffleri ile Moore'un şarkı söylemeden melodik olmayı başaran efektli vokalinin tuhaf bir birleşimi.
Bu iki isim Fates Warning ve Dream Theater'ın yarattığı şarkılarda başrolleri oynamış olabilirler ama bu iki grupla da alakası yok ortadaki şeyin. O.S.I ile ilgili olan en güzel şey de bu, hiçbir şeye benzememesi ama benzersiz olacağım diye de kasmaması. "Blood" onların üçüncü albümü. Bu defa davulda Mike Portnoy yok, yerine Porcupine Tree'nin müthiş davulcusu Gavin Harrison var. 'Stockholm' isimli şarkıda ise Mikael Akerfeldt konuk olmuş, Opeth hayranıysanız mutlaka kulak kabartmalısınız bu şarkıya. O.S.I. tarihinin en agresif şarkısı 'The Escape Artist' ile açılan albümde Moore'un Türkiye'deki soundtrack tecrübesinin yansıdığı sinematografik kapanış 'Blood' da enfes bir tat bırakıyor. "Free" de muhteşem bir albümdü ama sanırım "Blood" ondan bile iyi.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.