Age Of Aquarius REVOLUTION RENAISSANCE
Scarlet / Hammer Müzik
Stratovarius'u kuran, sonra dağıtan, sonra tekrar birleştiren, sonra da gruptan ayrılıp kafa karıştıran Timo Tolkki Revolution Renaissance adını koyduğu grubuyla Stratovarius'un son albümü olarak tasarlanan ''New Era'' albümünü tamamlamıştı. O albümün yeryüzündeki en büyük fanlarından biri olabilirim, Tolkki bile benim kadar dinlememiş olabilir :)
O yüzden bu albümü büyük bir merakla bekliyordum. Tolkki'nin hiçbir zaman kaybetmediği çocuksu dünya görüşünden, müthiş gitar işçiliğinden ve onu en büyük power metal bestekarlarından biri haline getiren şarkılarından emindim, tek sorun vokal olabilirdi. Oldu da:( Ne güzel ilk albümde şarkılarını Michael Kiske, Tobias Sammet ve Pasi Rantanen gibi büyük tecrübelere emanet etmiştin, tamam yerlerine aldığın eski Adagio solisti Gus Monsanto da fena bir vokalist değil ama Aquarius aşkına; senin şarkıların daha karakterli bir sesi hak etmiyor muydu Timocum?! Neyse ki şarkılar iyi, 'Age Of Aquarius', 'Behind The Mask', 'So She Wears Black' ve 'Ghost Of Fallen Grace' gibi güzel power türküleri ile kolay kolay karşılaşamıyorsunuz günümüzde. Sonuç: Power'cılara farz, gerisine sünnet bir albüm.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.