Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00876/
Age Of Aquarius
Scarlet / Hammer Müzik
Stratovarius'u kuran, sonra dağıtan, sonra tekrar birleştiren, sonra da gruptan ayrılıp kafa karıştıran Timo Tolkki Revolution Renaissance adını koyduğu grubuyla Stratovarius'un son albümü olarak tasarlanan ''New Era'' albümünü tamamlamıştı. O albümün yeryüzündeki en büyük fanlarından biri olabilirim, Tolkki bile benim kadar dinlememiş olabilir :)
O yüzden bu albümü büyük bir merakla bekliyordum. Tolkki'nin hiçbir zaman kaybetmediği çocuksu dünya görüşünden, müthiş gitar işçiliğinden ve onu en büyük power metal bestekarlarından biri haline getiren şarkılarından emindim, tek sorun vokal olabilirdi. Oldu da:( Ne güzel ilk albümde şarkılarını Michael Kiske, Tobias Sammet ve Pasi Rantanen gibi büyük tecrübelere emanet etmiştin, tamam yerlerine aldığın eski Adagio solisti Gus Monsanto da fena bir vokalist değil ama Aquarius aşkına; senin şarkıların daha karakterli bir sesi hak etmiyor muydu Timocum?! Neyse ki şarkılar iyi, 'Age Of Aquarius', 'Behind The Mask', 'So She Wears Black' ve 'Ghost Of Fallen Grace' gibi güzel power türküleri ile kolay kolay karşılaşamıyorsunuz günümüzde. Sonuç: Power'cılara farz, gerisine sünnet bir albüm.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.