Blackout Diary FREEDOM GRAY
Raven Records
Raven Records, Episode 13'ün kayıtları bitmiş albümünü bir yıldan daha fazla süre boyunca piyasaya sürmemesi ile meşhur. Yayınladıkları albümlerin de dağıtım ağı çok kısıtlı. Neyse ki İstanbul'da birkaç metal shop hala bu albümleri satıyor da, ulaşabiliyoruz.
Şarkı sözlerinde hem yaşadıkları kargaşa ve sorunlardan, hem de etraflarındaki yaşamlardan esinlenmelerinin yanı sıra, içlerinde hala öfke ve acı barındıran geçmiş deneyimlerden ilham alan İzmirli grup Freedom Gray, bu albümü 2008 sonunda çıkardığını söylüyor ama satıldığı noktalara yeni ulaştı. Raven Records'un dağıtım ağını kuvvetlendirmesi şart. Albüme gelirsek... Grup, thrash metal soslu melodik death metal icra ediyor. 13 şarkı boyunca özellikle gitar işçiliğini beğendim ama besteler hiç akıcı değil. Bunda tabii karmaşık vokal melodilerinin de payı var. Bazı şarkılar "yoruyor" resmen. Çok güzel riffler olmasına rağmen, vasat düzenlemeler yüzünden albüm bir türlü patlama noktasına ulaşamıyor. Yine de "Blackout Diary"nin, enstrümanlarına oldukça hakim oldukları belli olan bu ekibin henüz ilk albümü olduğunu hatırlatalım. İkinci albümlerinde umarım daha "vurucu" bir üslup edinirler.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.