Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00878/
Death Magic Doom
Nuclear Blast / Atlantis Müzik
2006'da Candlemass'in efsanevi solisti Messiah Marcolin ''bu yeni şarkıları sevmedim, Candlemass tarzı değil'' demiş ve gruptan ayrılmıştı. Rob Lowe ile ''King Of The Grey Islands'' tamamlamıştı. O albüm hakikaten Marcolin'in öngördüğü gibi tipik bir Candlemass albümü değildi. Grubun beyni Leif Edlingin Krux projesinden izler taşıyordu ve eski Candlemass albümlerinde olduğu kadar iyi şarkı içermiyordu.
Leif sanırım bu albümle ve akabinde çıkardığı solo albümüyle Candlemass'ten ayrışan kişisel tarzını tamamen ortaya döktü ve böylece baştan sona her şeyiyle tam bir Candlemass albümü olan "Death Magic Doom"ı yarattı. Leif'in dediği gibi "Nightfall"dan beri gelen en iyi albüm değil ama Messiah'lı başyapıtlara çok yakın bir albüm bu. Bundan iyisi Şam'da doom partisi. Şarkılar mı? Dakika bir gol bir 'If I Ever Die'dan mı, "dinlemeden ölürseniz gözünüz açık gider" diyebileceğim 'Dead Angel'dan mı, sonundaki yükselişte tüyleri ürperten 'Demon Of The Deep'ten mi? En iyisi ben hiç bahsetmeyeyim, siz dinleyin ve ayine katılın. Bir öncekinde kıs kıs gülen Marcolin eminim bu albümü dinledikten sonra kafayı duvarlara vuruyordur, bir tek ona üzülüyorum.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.