American Soldier QUEENSRYCHE
Rhino/ EMI
Geçen ayki sayımızı okuduysanız, çok sevdiğim gruplardan olan Queensryche'ın son albümü ''American Soldier''den lirik bazda hiç hazzetmediğimi biliyorsunuz. İroniktir ki, mesajı bakımından bir utanç kaynağı olarak algıladığım bu kayıt, Queensryche'ın yıllardır yaptığı en iyi albüm.
"Promised Land"den bu yana dinleyip bitirdiğinizde tekrar dinlemek için hiçbir heyecan uyandırmayan niteliksiz işler yapan grup "Operation: Mindcrime II" ve "Take Cover" ile kısa süre oyalanmamızı sağlamıştı ama ikibinli yılların başını boş geçirdiler desem yeridir. "American Soldier", Queensryche'ın tek gitaristle kaydettiği ilk albüm. Tüm yükü kaldırmaya çalışan Michael Wilton'a söylenebilecek kötü bir şey yok ancak grubun gitar yönünde aldığı yara bu albümün kaydından yıllar önce Chris De Garmo'nun ayrıldığı gün açıldı. "American Soldier" de bu yönüyle vokal, sample ve efektlerin sürüklediği bir albüm olarak öne çıkıyor. "Operation:Mindcrime" gibi gitarların belirleyici olduğu bir Queensryche albümü bekleyenler (ben) artık Godot'nun gelmeyeceğini kabul etmeli. 'Hundred Mile Stare', 'Dead Man's Words', 'Man Down' benim dikkatimi çeken şarkılar ancak genelinde sıkılmadan dinlenecek bir albüm bu, genç kuzenleriyle az kurdeşen dökmediğimizi düşünürsek önemli bir gelişme. Yine de, sıkılmamak, sıkıntı çekmemek anlamına gelmiyor çünkü ben sözlerdeki ucuz militarizmi hazmedemiyorum, hazmedemeyeceğim. Gönül notum sıfır, hatta eksi bir. Bu bir albüm eleştirisi olduğu için aşağıda bir de müziğe verdiğim not var. "American Soldier" ile ne yapacağınıza siz karar verin, benim kafam karışık.

Özgür Öğret

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.