Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00880/
Shallow Life
Century Media / EMI
Bu grup büyümek istiyorsa Andrea Ferro faciasına bir çözüm bulmalı! Evvela bunu halletmeliler, Lacuna Coil bu albümde vasatın altında kaldıysa bunun en büyük sebebi vokalist paslaşmalarındaki saçma dengesizliktir. Albümün neredeyse ilk yarısının tüm nakaratları Andrea'da, yahu bu adamın ses kalitesi belli, senin grup olarak oynadığın lig ve o lige seni ulaştıracak ismin Cristina olduğu belli, e neden o zaman potansiyelini bitirecek bu saçma hareketi yapıyorsun?
Mikser masasının başına Don Gilmore oturtunca Linkin Park ya da Avril Lavigne albümlerinde yakaladığı başarıyı tekrarlamasını istiyorsan adama gereken malzemeyi de sunacaksın. Albümün bir diğer eksisiyse maalesef grubun doksanlardan kalma nu-metal vokal numaralarıyla söz melodileri yazmaları, köprü ve nakaratların yarısı nû sularda kulaç atarken diğer yarısı Paradise Lost öykünmesine umut bağlamış halde. Albümün prodüktör numaralarıyla kurtulmuş şarkıları da yok değil, 'I Like It' ve 'Underdog' resmen masadan kaldırılmışlar ve bir de benim çok başarılı bulduğum single 'Spellbound' hadisesi var. Bunların haricinde albümden bir şey ummak ya da umup da bulmak maalesef mümkün değil, geçmiş olsun.

Erdem Tatar

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.