Crack The Skye MASTODON
Reprise Records
Albümlerinde ele aldıkları konseptler, şarkı sözlerindeki fantastik edebiyat öykünmeleri, sahne performanslarındaki yüksek teknik beceri derken, Mastodon artık dünyanın en popüler metal gruplarından biri. Zira 2004 tarihli ''Leviathan'' ve 2006 tarihli ''Blood Mountain'' adlı albümleri ile övgüyü hak ettiler gerçekten.
Bugüne kadar hep; bestelerindeki karmaşık yapıya rağmen bir şekilde sizi kendine çeken armonik üslupları, yüksek teknik disiplin gerektiren partisyonların altından kolayca çıkmaları, riff temelli yapıdan kopmamaları ve davulcuları Brann Dailor'ın parmak ısırtan yeteneği ile meşhurlardı ama yeni albümleri "Crack The Skye"da durum biraz farklı. Melodik yapı, bestelerin içinde kaybolmuş ve ortaya "sadece progresif olabilmek için yazılmış" bir sürü düzenleme çıkmış. Progresiflik ve sludge arasında o kadar fazla gidip geliyorlar ki, artık bu adamları dinlerken başım dönmeye başladı. Tamam anladık, çalgılarınıza müthiş hakimsiniz ama müziği bu kadar "zorlaştırmanın" bir anlamı yok bana kalırsa. Yine de kötü bir albüm değil, yanlış anlaşılmasın. Ama daha "vurucu" ve "net" besteler duymak istiyorum bu kaçıklardan.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.