Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00881/
Crack The Skye
Reprise Records
Albümlerinde ele aldıkları konseptler, şarkı sözlerindeki fantastik edebiyat öykünmeleri, sahne performanslarındaki yüksek teknik beceri derken, Mastodon artık dünyanın en popüler metal gruplarından biri. Zira 2004 tarihli ''Leviathan'' ve 2006 tarihli ''Blood Mountain'' adlı albümleri ile övgüyü hak ettiler gerçekten.
Bugüne kadar hep; bestelerindeki karmaşık yapıya rağmen bir şekilde sizi kendine çeken armonik üslupları, yüksek teknik disiplin gerektiren partisyonların altından kolayca çıkmaları, riff temelli yapıdan kopmamaları ve davulcuları Brann Dailor'ın parmak ısırtan yeteneği ile meşhurlardı ama yeni albümleri "Crack The Skye"da durum biraz farklı. Melodik yapı, bestelerin içinde kaybolmuş ve ortaya "sadece progresif olabilmek için yazılmış" bir sürü düzenleme çıkmış. Progresiflik ve sludge arasında o kadar fazla gidip geliyorlar ki, artık bu adamları dinlerken başım dönmeye başladı. Tamam anladık, çalgılarınıza müthiş hakimsiniz ama müziği bu kadar "zorlaştırmanın" bir anlamı yok bana kalırsa. Yine de kötü bir albüm değil, yanlış anlaşılmasın. Ama daha "vurucu" ve "net" besteler duymak istiyorum bu kaçıklardan.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.