Skullage BLACK LABEL SOCIETY
Armoury Records
Tüm zamanların en iyi rock & metal gitaristlerindendir Zakk Wylde. Black Sabbath'tan ayrıldıktan sonra inşa ettiği parlak solo kariyerinin başında, unutulmaz gitarist Randy Rhoads'u (huzur içinde yatsın) kaybettiğinde Ozzy Brad Gillis ile bir konser albümü, Jake E.Lee ile de 2 stüdyo albümü kaydetti ama sonrasında ne yapacağını bilmiyordu.
Fakat işte bu adam sayesinde, Zakk Wylde sayesinde Ozzy bir daha gitarist arayışına girmedi kariyeri boyunca. Zakk, hem dünyanın en büyük şovmenlerinden Ozzy ile heavy metal'in zirvesinde yaşıyor hem de kendi grubu Black Label Society ile müzikal birikimini ve yaratıcılığını ateşleyip üzerimize üflüyor 20 küsur yıldır. Kritiğini okuduğunuz şey, Black Label Society'nin "Sonic Brew" (1999) hariç tüm albümlerinden şarkılar içeren toplama bir albüm. Zakk'in 1994'de "Pride & Glory" adıyla yayınladığı solo albümünden de bir şarkı var. 1999'dan beri neredeyse her yıl bir B.L.S. albümü yayınlayan Zakk, son 3 yıldır kendini inzivaya çekmiş görünüyor. Tabii albüm konusunda... Yoksa hem Ozzy hem de B.L.S. ile yılın çoğunu turnelerde geçiriyor hala. Albümün sonundaki 3 akustik yorum leziz, özellikle de 'Stillborn'u bir de bu akustik kaydı ile dinlemelisiniz.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.