Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00884/
Skullage
Armoury Records
Tüm zamanların en iyi rock & metal gitaristlerindendir Zakk Wylde. Black Sabbath'tan ayrıldıktan sonra inşa ettiği parlak solo kariyerinin başında, unutulmaz gitarist Randy Rhoads'u (huzur içinde yatsın) kaybettiğinde Ozzy Brad Gillis ile bir konser albümü, Jake E.Lee ile de 2 stüdyo albümü kaydetti ama sonrasında ne yapacağını bilmiyordu.
Fakat işte bu adam sayesinde, Zakk Wylde sayesinde Ozzy bir daha gitarist arayışına girmedi kariyeri boyunca. Zakk, hem dünyanın en büyük şovmenlerinden Ozzy ile heavy metal'in zirvesinde yaşıyor hem de kendi grubu Black Label Society ile müzikal birikimini ve yaratıcılığını ateşleyip üzerimize üflüyor 20 küsur yıldır. Kritiğini okuduğunuz şey, Black Label Society'nin "Sonic Brew" (1999) hariç tüm albümlerinden şarkılar içeren toplama bir albüm. Zakk'in 1994'de "Pride & Glory" adıyla yayınladığı solo albümünden de bir şarkı var. 1999'dan beri neredeyse her yıl bir B.L.S. albümü yayınlayan Zakk, son 3 yıldır kendini inzivaya çekmiş görünüyor. Tabii albüm konusunda... Yoksa hem Ozzy hem de B.L.S. ile yılın çoğunu turnelerde geçiriyor hala. Albümün sonundaki 3 akustik yorum leziz, özellikle de 'Stillborn'u bir de bu akustik kaydı ile dinlemelisiniz.

Sadi Tirak

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.