Lullabies For The Dormant Mind THE AGONIST
Century Media / EMI
''Kanadalı metalcore'' dedik ancak The Agonist bir hayli Avrupa kafasının metalcisi. Teknik metalcore gitar numaralarından ziyade kıvamı iyi tutturulmuş ekstrem Avrupa metal disiplinine uygun besteleri var. Vokal Alissa'nın sopranodan brutal vokale uzanan alternatifi bol ses varyasyonları The Agonist müziğinin omurgasını oluşturmakta, albümün ortasında klasik balenin en bilinen örneklerinden 'Swan Lake'ten bir pasaj olması ve tamamının soprano vokalle kaydedilmesi bir hayli ilginç bir tercih.
The Agonist bestelerinden çok imaj ve sahne performansıyla ünlenen bir grup olduğundan müzikten ziyade imajla tavlaması normal dinleyenlerini. Dürüst olmak gerekirse albümü vasat üstü bir seviyede buldum ancak Amerikan dergilerinin alttan alta gazlayarak The Agonist'i bir metal trend'i haline getireceklerinden eminim, tanışmak adına da fena bir albüm sayılmaz ancak uzun ömürlü olmaları için kesinlikle daha klas bestelere imza atmaları lazım. Şimdilik zayıf değil de orta veriyorum ancak bir sonraki albümleri üçüncü albümleri olacağından ve muhtemelen sıkı bir prodüksiyon ekibiyle hazırlanacağından kendilerini daha güvenli hissedecekleri şarkılar yapacaklardır, yaz aylarında farklı bir alternatif, denk gelirseniz dinlemeden geçmeyin.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.