Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00893/
Cult Of Static
Reprise Records
Balta taşa tam isabet! Hem de ikinci defa! Static-X çıkışıyla beraber fan'ı olduğum önemli gruplardan. Wayne Static gibi deli bir liderin açtığı yoldan deli danalar gibi koşturup müzik dünyasında önemli bir noktaya gelen, platin ve altın plak ödülleri kazanmış gayet bir grup. Genç arkadaşlarımız grubun erken dönem albümlerini mutlaka edinip dinlesinler.
"Cult Of Static"e gelince; kariyerlerine 2007 yılında piyasaya çıkan albümleri "Cannibal" ile el freni efektini yaşatan Static-X bu albümle günah çıkartacak diye beklerken ancak bir arpa boyu yol almış. Radyo ve Mtv şımarığı aykırı bir hit makinesiyken tek düze şarkıların ilgi gösterilmeyen ismine dönüşen Static-X'in talihi bu albümde de dönemeyecek sanırsam. "Cannibal" albümüne kıyasla "Cult Of Static"in bulunduğu noktadaki yegâne artısı çok daha bütünlüklü bir albüm olması. Kabahatiyse maalesef ki albümü dinleme iştahını kabartacak maestro hitlerin mevcut on bir şarkı içinde yer almaması. Komple muamelesi vasat üstü ancak grubun diskografisinin koyduğu çıtaya göre hayalkırıklığı olan bir albüm "Cult Of Static".

Erdem Tatar

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.