No Regrets DOPE
Koch Records
Endüstriyel ve nu metal, 2000'lerin başından beri artık seve seve mi yoksa öpe öpe mi geliştiği bilinmeyen bir çarpık ilişki modeliyle kucak kucağa takılmaktalar. Dope ise halihazırda kimlik kaybına uğramış bu tarzcığın içine shock rock ve hollywood rock -bunlar popüler ecnebi terimleri gençler Türkçeleşirse bir halta benzemez, orijinal ambalajında tadın- elementlerini katıp melezi melezlikten bezdiren bir kimliğe büründürmüştür.
2005 çıkışlı "American Apathy" gerçekten de sürpriz bir hit albüm olarak arşivimde yer alır, tadı da üstünden geçen o kadar zamana rağmen kaçmamıştır. "No Regrets" ise çizgisini iyice Amerikan kültürüne bandırmış anti tez bir albüm gibi duruyor. Dope elemanları yanlarına kankaları Zakk Wylde'ı da katıp -hatta çıkış şarkıları olan 'Addiction'da da solo çaldırtıp- tam gaz ancak orta karar bir albüm kotarmışlar. Kesinlikle eğlenceli, kaliteli ve sert bir albüm -tam Amerikan aksiyon filmi soundtrack seçkisi kafası-, bu aralar keyifli bir çerez rock albümü arıyorsanız "No Regrets" sizi pişman etmeyecektir ancak baştan uyarayım, sıkı fakat kolay unutulacak bir yaz albümü.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.