Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00894/
No Regrets
Koch Records
Endüstriyel ve nu metal, 2000'lerin başından beri artık seve seve mi yoksa öpe öpe mi geliştiği bilinmeyen bir çarpık ilişki modeliyle kucak kucağa takılmaktalar. Dope ise halihazırda kimlik kaybına uğramış bu tarzcığın içine shock rock ve hollywood rock -bunlar popüler ecnebi terimleri gençler Türkçeleşirse bir halta benzemez, orijinal ambalajında tadın- elementlerini katıp melezi melezlikten bezdiren bir kimliğe büründürmüştür.
2005 çıkışlı "American Apathy" gerçekten de sürpriz bir hit albüm olarak arşivimde yer alır, tadı da üstünden geçen o kadar zamana rağmen kaçmamıştır. "No Regrets" ise çizgisini iyice Amerikan kültürüne bandırmış anti tez bir albüm gibi duruyor. Dope elemanları yanlarına kankaları Zakk Wylde'ı da katıp -hatta çıkış şarkıları olan 'Addiction'da da solo çaldırtıp- tam gaz ancak orta karar bir albüm kotarmışlar. Kesinlikle eğlenceli, kaliteli ve sert bir albüm -tam Amerikan aksiyon filmi soundtrack seçkisi kafası-, bu aralar keyifli bir çerez rock albümü arıyorsanız "No Regrets" sizi pişman etmeyecektir ancak baştan uyarayım, sıkı fakat kolay unutulacak bir yaz albümü.

Erdem Tatar

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.