Bloodline TARDY BROTHERS
Gibtown Records
Tüm zamanların en büyük death metal gruplarından biri olan Obituary'den tanıdığımız ve hastası olduğumuz vokalist John Tardy ile davulcu Donald Tardy kardeşlerin birlikte kurdukları yeni bir proje grubu bu. John ve Donald'ın uzun zamandır isteyip de, Obituary'deki yoğunluklarından dolayı bir türlü hayata geçiremedikleri bu proje, artık gün ışığına çıkmış durumda.
Gitarist olarak Obituary'den Ralph Santolla'nın (Deicide ve Iced Earth'ün de eski gitaristidir) muhteşem bir iş çıkartarak katkıda bulunduğu albüm, tarz olarak "Obituary death metali"nin az daha melodik ve modern riff tabanlı, biraz da hardcore ile desteklenmiş hali gibi kısaca. Üstünüze üstünüze gelip adeta bir kara bela gibi çöken John Tardy vokalleri tabii ki "Bloodline" ile ilgili en etkileyici unsurların başında geliyor. Albüme gitarist olarak katkıda bulunan diğer isimler ise Jerry Tidwell, henüz daha 19 yaşında olan John Lee ve Tardy kardeşlerin eski arkadaşlarından Scott Johnson. Klasik eski-okul death metal sertliği yanında, güçlü groovy riffler ve sıkıcı olmayan gitar soloları duymak istiyorsanız, bu albüme bir şans verin!

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.