The Pariah, The Parrot, The Delusion DREDG
Ohlone Recordings
Yeraltından gelip, kulaktan kulağa yayılarak yavaş yavaş kült statüsüne yükselen gruplar hakkında, özellikle de internet ortamlarında sıklıkla çevrilen ''kimse dinlemiyorken biz dinlerdik'' geyiği, şu sıralarda sanırım en çok Dredg (''Dırec'' diye okunur) için yapılıyor.
Dürüstlüğü elden bırakmaya gerek yok; grubu ilk defa 2005 çıkışlı albümleri "Catch Without Arms" sonrasında, özellikle de Deftones ile turlamalarıyla tanımıştım. Fakat söz konusu albüm, hayatımda dinlediğim en iyi albümler arasına girince, Dredg de benim için "anlatılmaz yaşanır" gruplardan biri oluvermişti. Şimdi, hayatımda yer alan birçok şeyin üzerinde değer verdiğim "Dredg müziği" hakkında söyleyeceklerim tabii ki objektif olmayacak, baştan anlaşalım. Yine de sanırım, bu albümün "Catch Without Arms" kadar vurmadığını kabul edebiliyorum. Ama kabul ettiğim bir başka şey de var; muhteşem bir sanat eseriyle, eşsiz bir müzikle daha baş başayız arkadaşlar. Art rock denen mevzu, bu grubu tanımlamak için kullanıyor ve Dredg; melankoli ile melodiyi, muhteşem bir sound ile birleştirerek o tanımın zirvesinde bir yerlerde hala.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.