Play My Game TIM ''RIPPER'' OWENS
Steamhammer Records
Önce Rob Halford'un yokluğu sırasında heavy metal devi Judas Priest'te, ardından Matt Barlow'un yokluğu sırasında Iced Earth'te mikrofonu kapan, Beyond Fear'ın yanı sıra son olarak Malmsteen'in de vokalistliğini yapan, metal'in güçlü seslerinden ''Ripper'', kariyerinin ilk solo albümünü yayınladı.
Albüm hem bu açıdan, hem de bünyesinde barındırdığı müzisyenlerin niteliği açısından, kağıt üzerinde gayet heyecan verici. Dinlemeye başladığım anda da, bu heyecan birkaç tur beni idare etti. Albümde çalanların bazıları: Bob Kulick, Rudy Sarzo, James Lomenzo, Jeff Loomis, Dennis Hayes, Billy Sheehan, Doug Aldrich, David Ellefson, Bobby Jarzombek ve Chris Caffery. Bu kadrodan kötü bir albüm çıkması imkansız. Ama çok daha iyisini bekliyordum. Artık Ripper gibi birinin 'Believe', 'To Live Again' veya 'The Shadows Are Alive'daki gibi bayık vokal melodileriyle şarkı yazmaması lazım. Yine de vurucu birkaç şarkı da yok değil. Mesela Billy Sheehan'ın şahane bas yürüyüşüyle coşturduğu 'The World Is Blind' gibi. Sonuç olarak kötü değil ama vasat bir albüm.

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.