For The Lions HATEBREED
Koch Records
Haziran'ın 25'inde, Türkiye'deki konser tarihinin en unutulmaz, en vurucu gecelerinden birine İstanbul Beyoğlu Jolly Joker Balans'ta imzasını atmasını beklediğimiz, tüm zamanların en büyük hardcore gruplarından Hatebreed, tamamen kendi şarkılarından oluşan yeni bir albüm öncesinde, bir cover albüm yaparak arayı soğutmuyor. Sadece 2000'li yılları göz önüne alırsak, onlardan daha hızlı büyüyen hardcore temelli bir grup daha göremeyiz.
Grubun vokalisti Jamey Jasta'nın; New York'un o efsanevi hardcore / punk ortamlarından yetişip de, mahallenin ağabeyleri tarafından da (Biohazard, Agnostic Front, Madball, Sick Of It All) himaye altına alınması, Hatebreed'i bir "büyük hardcore projesi"ne çevirdi. Yani hardcore ortamlarının elbirliği ile yetiştirdiği bugüne kadarki en büyük oluşum durumundalar artık. Albüm satışları ve turneleri bunu gösteriyor. Gelelim albüme... Tamamı cover şarkılardan oluşuyor ve seçilen tüm şarkıları uçurmuş durumda bu manyaklar. En "suratınızın tam ortasına" çaldıkları şarkılar ise Slayer, Suicidal Tendencies, Misfits, Sepultura, Obituary ve D.R.I.'a ait. Metallica'dan 'Escape'in seçilmiş olması enteresan. Bunların dışında az önce parantez içinde saydığım NYHC ağababalarından da (Biohazard dışında) birer şarkı seçmişler tabii ki, el mahkum :) Negative Approach, Merauder, Judge ve Subzero ise albümde birer şarkıları yorumlanan sürpriz yer altı "çeteleri". Yani Hatebreed hem bu işin atalarını hem de kendi zevkleri dahilinde yer altının yıldızlarını onurlandırıyor "For The Lions" ile. Cover mevzusunda, şarkının orijinalinin aynen çalınmasına karşıyım. Hatebreed de, hastası olduğumuz "kodu mu oturtan" üslupları el verdiğince kendi imzasını kazımış her şarkıya. Gayet de leziz olmuş. Sound da şahane. E daha ne olsun?

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.