Return To Logan's End NORTHERN LIGHTS
S.A.F Prodüksiyon / EMI
Northern Lights herkesin harcı olmayan konsept albüm geleneğine el atmış ve yabancı örneklerinin yanında ne kadar iyi olduğu tartışılsa da en baştan alkışı hak etmiş. Albümü ilk dinleyişte vokalist Barış Bal dikkat çekiyor. Yerli albümlerde gerçekten iyi bir heavy vokali duyunca seviyor insan.
Daha sonra Serhat Güven geliyor, melodilerinde Michael Romeo, Malmsteen gibi etkileşimler duyuluyor ama her rife, her soloya kendi ruhundan bir şey katmayı başarıyor yetenekli gitarist. "Logan's End"e bölüm bölüm bakıldığında her şey titiz bir çalışmanın kalburüstü örnekleri gibi görünüyor, amma velakin albüm sürekli ardı ardına patlama sahnesi olan aksiyon filmleri gibi yoruyor dinleyiciyi. Lokomotif şarkılar 'Flame And Clouds', 'Where I've Never Been' ve 'Fire Of Hate' dinleyicinin ilgisini ayakta tutmayı başarsa da albümün tamamını "uzun cümlelerle dolu kalın kitap" halinden kurtaramıyor. Yoruma açık olan konsept hikaye de dramatik çatışmadan yoksun olduğu için ilginçliğini kaybediyor bir süre sonra. Son tahlilde, dünya prog-power metal'i için küçük bir adım olsa da, ülkemiz için büyük bir adım sayılır "Logan's End", ama Northern Lights'tan daha iyileri de gelecektir.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.