Polaris STRATOVARIUS
Armoury Records/ Eagle Rock
Stratovarius'un kurucu elemanı ve neredeyse her şeyi olan Timo Tolkki'nin ayrılmasından sonra grubun hem dinleyiciler, hem de eleştirmenler tarafından merakla beklenen yeni albümü çıktı.
Yeni gitarist Matias Kupiainen'in sololarının çok kafa ütülemediğini yazmıştık önceden, görünüşe göre biraz erken konuşmuşuz. Kendini gösterme çabasından mıdır bilinmez, ancak shred'e gereğinden fazla yüklenmiş. Grubun yaratıcı gücü olarak kendisini gösterme fırsatını yakalayan Timo Kotipelto ise bu şansın hakkını maalesef yeterince iyi verememiş. Akılda kalıcı birkaç riff var elbette, lakin Tolkki'nin yokluğu gruba neredeyse hiç yaramamış. Albümün pozitif kısımları ise nispeten Johansson'un klavyeleri ve Michael'ın davul partisyonları. Yine de özellikle grubun diskografisine bakıldığında tatmin edici olmaktan çok uzak bir çalışma olmuş "Polaris". Üzülerek söylüyorum ki, sadece power metal tutkunları ve Stratovarius koleksiyoncularına tavsiye edebilirim. Umuyorum ki bu köklü grup sonraki çalışmalarında çizgiyi çok daha yukarı çeker.

Can Çakır

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.