Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00928/
Polaris
Armoury Records/ Eagle Rock
Stratovarius'un kurucu elemanı ve neredeyse her şeyi olan Timo Tolkki'nin ayrılmasından sonra grubun hem dinleyiciler, hem de eleştirmenler tarafından merakla beklenen yeni albümü çıktı.
Yeni gitarist Matias Kupiainen'in sololarının çok kafa ütülemediğini yazmıştık önceden, görünüşe göre biraz erken konuşmuşuz. Kendini gösterme çabasından mıdır bilinmez, ancak shred'e gereğinden fazla yüklenmiş. Grubun yaratıcı gücü olarak kendisini gösterme fırsatını yakalayan Timo Kotipelto ise bu şansın hakkını maalesef yeterince iyi verememiş. Akılda kalıcı birkaç riff var elbette, lakin Tolkki'nin yokluğu gruba neredeyse hiç yaramamış. Albümün pozitif kısımları ise nispeten Johansson'un klavyeleri ve Michael'ın davul partisyonları. Yine de özellikle grubun diskografisine bakıldığında tatmin edici olmaktan çok uzak bir çalışma olmuş "Polaris". Üzülerek söylüyorum ki, sadece power metal tutkunları ve Stratovarius koleksiyoncularına tavsiye edebilirim. Umuyorum ki bu köklü grup sonraki çalışmalarında çizgiyi çok daha yukarı çeker.

Can Çakır

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.