Spirit Black JORN
Frontiers
Daha duyar duymaz insanı avucuna alan, tanrısal bir sese sahip Lande. Onu ilk olarak Ark'ta dinlediğimde böyle bir ses olabileceğine inanamamıştım, kesin bir stüdyo numarası falan vardır diye düşünmüştüm, daha sonra Beyond Twilight'ta dinledim, iyice dibim düştü.
Jorn Lande; Ark, Beyond Twilight, Ayreon, Avantasia, Masterplan gibi progresif tandanslı projelerin aranılan ismi olsa da aslında hard rock'a gönül vermiş bir solist. Bunu da en iyi kendi solo projelerinde gösteriyor. Lakin şikayetçiyim çünkü Jorn hala 2001'de yayınladığı ikinci albümü "Worldchanger" gibi baştan sona kalitesini koruyan bir albüm yayınlayamadı. Zaten o kaliteyi korumuş olsaydı şu an sadece Headbang'in listesinde değil tüm dergilerin vokalist listelerinde zirveye oynayan biri olurdu. Yine de "Spirit Black" son iki stüdyo albümüne nazaran klasik hard rock'a daha yakın çizgisiyle hard rock'a aç bünyelere ilaç gibi gelecektir. 'Spirit Black' ve 'Rock And Roll Angel' onları fazlasıyla keser. Onun daha heavy tarzını sevenler için de 'Road To Cross' var. Ve tabii son bir sürpriz olarak da Tarja Turunen'in nefis şarkısı 'I Walk Alone'un cover'ı var! Dinlemeden, geçmeyin.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.