The West Pole THE GATHERING
Psychonaut Records
Hüznü yüzyıllardır kimler kimler notalarla buluşturmadılar ki? Kaçtığımız yüzyıldan vardığımız yüzyıla, yanımıza kâr kalanlardan yegâne keder yoldaşlarımız olanlarsa The Gathering. Doksanlarda, daha kalbimiz erişebildiğimiz kadınlar için çarpamadan kendisine aşık oluverdiğimiz Anneke ile bir çoğumuzun gönül tellerini sevdaya akortlayan Hollandalı dostlarımız inişli çıkışlı kariyerlerinin belki de en kritik dönemindeler.
Malum; Anneke'in ayrılışı birçokları için The Gathering'in "bitişinin" habercisiydi. Bu beklenmedik gelişmenin grubu bir "fetret" dönemine soktuğuysa yadsınamaz bir gerçek. Biz ne olup bitecek diye meraklanırken gördük ki The Gathering boş durmamış, Anneke yerine ekibe Silje adlı vokali dahil etmiş ve yepyeni bir albümün çalışmalarına girişmişler bile. 14 sene geçmiş The Gathering'den Annekesiz bir albüm dinlemeyeli. Geçmiş de bu 14 senede The Gathering öyle güçlü bir omurga, öyle sağlam bir iskelet kurmuş ki, mümkün değil yakaladıkları kaliteden ödün vermeleri. Daha önceden hiç The Gathering dinlemediyseniz bu albüm kesinlikle keyifli bir başlangıç olacak, alternatif ve progresif rock'ın çıkabileceği en depresif notaların eşsiz bir kompozisyon zekasıyla harmanlanışına ilk elden şahit olmalısınız.

Erdem Tatar

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.