Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00931/
Supporting Caste
G7 Welcoming Committee / Smallman Records
Punk'ın öldüğünü düşünenler buraya. Ölmeyip de artık sırf arızaya ve berduşluğa endeksli bir yeniyetme müsameresine dönüştüğünü söyleyen arkadaşım, sen, evet sen de gel. Bakın bu Propagandhi'nin yeni albümü. Sadık bir Headbang okuru olduğunuza göre bu isme aşina olmanız lazım.
O halde şimdi size boş yere Propagandhi'nin politik doğrucu punk akımının en müstesna bayraktarlarından biri olduğunu açıklamama gerek yok. Grubun "Today's Empires Tomorrow's Ashes"la başlayıp "Potemkin City Limits"te mükemmelleştirdiği thrash katkılı melodik hardcore formülünün bu albümde de aynen devam ettiğini söyleyebilirim belki. İkinci gitarın bu formüle sadece derinlik değil basbayağı metalik bir hissiyat kattığından da bahsedebilirim sanırım. Ama gelin vakit kaybetmeyelim; hafta sonu bir konsere gittiniz ve yeni bir kızla tanıştınız diyelim. Kız hem Voivod hem The Exploited seviyor, dahası hem eğlenceli hem de zeki bir tarzı var. İşte, bu kıza âşık olma ihtimaliniz ne kadar yüksekse bu albümü sevme ihtimaliniz de o kadar yüksek. Anlaşıldı mı? Hadi dağılın :)

Utku Usta

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.