Uçurumlar Arasında ASENA
MK2 / Seyhan Müzik
Türk metal'inin efsanevi grubu Dr.Skull'ın davulcusu Alper'in kurduğu Karakedi'yle tanıdığımız Asena uzun süredir beklediğimiz ilk solo albümüyle karşımızda. Asena'nın vokali artık yurt dışında da pek karşılaşamadığımız, sadece Doro Pesch gibi birkaç ismin temsil ettiği bir heavy metal vokali.
Dişi ama sapına kadar metal! Metal camiamızın "kara kraliçesi" albüm boyunca nefis ses numaralarıyla döktürüyor adeta. Albümün söz ve müziklerinin çoğunu kaleme alan gitarist Görkem Gündüz, Hazy Hill'den de tanıdığımız davulcu Mete Kuteş ve Magick'ten hatırladığımız basçı Mustafa Kaya da albümü solo bir efordan çıkarıp bir grup sound'una taşıyorlar. Şarkı sözleri çok güzel yazılmış, altı çizilesi, eşlik edilesi güzel mısralar var amma velakin sözlerin çoğunun bir şekilde ilişkilere, bireysel meselelere bağlanması isyan bayrağını tam göndere çekip dalgalandıracakken, bayrağın direğin ortasında kalmasına sebep oluyor. Oysa Karakedi'nin bazı sözlerinde olduğu gibi daha toplumsal, daha sistem aleyhtarı, daha "heavy metal" bir üslupla 'Yeter Ki Susma', 'Sen' ve 'Uçurumlar Arasında' gibi besteler çok daha vurucu olurdu. Yine de Türkçe heavy metal adına atılmış çok önemli bir adım.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.