Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00933/
Uçurumlar Arasında
MK2 / Seyhan Müzik
Türk metal'inin efsanevi grubu Dr.Skull'ın davulcusu Alper'in kurduğu Karakedi'yle tanıdığımız Asena uzun süredir beklediğimiz ilk solo albümüyle karşımızda. Asena'nın vokali artık yurt dışında da pek karşılaşamadığımız, sadece Doro Pesch gibi birkaç ismin temsil ettiği bir heavy metal vokali.
Dişi ama sapına kadar metal! Metal camiamızın "kara kraliçesi" albüm boyunca nefis ses numaralarıyla döktürüyor adeta. Albümün söz ve müziklerinin çoğunu kaleme alan gitarist Görkem Gündüz, Hazy Hill'den de tanıdığımız davulcu Mete Kuteş ve Magick'ten hatırladığımız basçı Mustafa Kaya da albümü solo bir efordan çıkarıp bir grup sound'una taşıyorlar. Şarkı sözleri çok güzel yazılmış, altı çizilesi, eşlik edilesi güzel mısralar var amma velakin sözlerin çoğunun bir şekilde ilişkilere, bireysel meselelere bağlanması isyan bayrağını tam göndere çekip dalgalandıracakken, bayrağın direğin ortasında kalmasına sebep oluyor. Oysa Karakedi'nin bazı sözlerinde olduğu gibi daha toplumsal, daha sistem aleyhtarı, daha "heavy metal" bir üslupla 'Yeter Ki Susma', 'Sen' ve 'Uçurumlar Arasında' gibi besteler çok daha vurucu olurdu. Yine de Türkçe heavy metal adına atılmış çok önemli bir adım.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.