Waking Into Nightmares WARBRINGER
Century Media / EMI
Geçtiğimiz yıl yayınladıkları ilk albümleri ''War Without End''i bu sayfalarda yine ben yazmış ve o albümün, ilk dönem thrash metal tarzının vasat örneklerinden biri olduğunu vurgulamıştım hatırlarsanız. Ventura, Kaliforniyalı (A.B.D.) ekip, yememiş içmemiş ve azimle bir yıl içinde yeni bir albüm daha çıkarmış durumda.
İlk iki albümlerini peş peşe yayınlamaları, bu işe şu an ne kadar düşkün olduklarını gösterir ki, bu bile tek başına takdir edilesi bir durum. Bu albümdeki en büyük fark ise şu; prodüktör olarak seçtikleri kişi, yaptıkları müzik tarzının yaratıcılarından biri olan Gary Holt (Exodus). Etkisini hemen hissettirmiş ve gruba adeta seviye atlatmış Gary baba. İlk albüme nazaran gitar tonları daha doyurucu, sololar daha güçlü ve genel olarak besteler daha akıcı bir ritme kavuşmuş bu albümde. Vokalist John Kevill daha iyi bir vokal performansı gösteriyor bu sefer. Klişe riffler ise daha az. Sonuç itibariyle; thrash metal'in ilk dönemlerindeki sound'u barından yeni bir albüm arayanlar için fena bir örnek sayılmaz "Waking Into Nightmares".

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.