Thunder In The Sky MANOWAR
Magic Circle
Manowar'un yeni numarası ''Asgard Saga''nın ilk CD'si ve yeni albümü ''Hammer Of The Gods''ın öncesi (prequel) olarak lanse edilen bu EP'de grup Almanya'nın meşhur fantastik edebiyat yazarı Wolfgang Hohlbein ile bir araya gelmiş. Bunu duyunca sözcük dağarcığının sword'dan, blood'dan ibaret olmayacağını sanıyorsunuz ama daha ilk şarkıda patlatıyorlar ''sky''-''die'' kafiyesini :)
O zaman müziğe bakalım... 'Thunder In The Sky' Manowar'un artık alışageldiğimiz ortalama şarkılarından biri. 'Father' da aynı şekilde artık kanıksadığımız, Joey DeMaio gibi üstün bir beste makinesinin bir saatte rahatlıkla kotarabileceği cinsten bir Manowar ballad'ı. Asıl mevzu gerikalan 3 şarkıda. 'Let The Gods Decide', 'Die For Honor' ve 'God Or Man' "Warriors Of The World'e kafadan girebilecek acayip gaz şarkılar. EP'de bir de Manowar'un en etkileyici ilahilerinden 'The Crown And The Ring'in 2009 versiyonu var. Ve gelelim EP'de 15 farklı dilde yer alan 'Father'a ve Türkçe versiyon 'Baba'ya. En başta komik geliyor ama sonra insanın hoşuna gitmiyor değil. Şarkının bir anda nasıl Bülent Ortaçgilleştiği şaşırtıcı :) Sonuç olarak Manowar yapmış yapacağını, bu destanın bir parçası olup olmamak size kalmış.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.