Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00936/
Thunder In The Sky
Magic Circle
Manowar'un yeni numarası ''Asgard Saga''nın ilk CD'si ve yeni albümü ''Hammer Of The Gods''ın öncesi (prequel) olarak lanse edilen bu EP'de grup Almanya'nın meşhur fantastik edebiyat yazarı Wolfgang Hohlbein ile bir araya gelmiş. Bunu duyunca sözcük dağarcığının sword'dan, blood'dan ibaret olmayacağını sanıyorsunuz ama daha ilk şarkıda patlatıyorlar ''sky''-''die'' kafiyesini :)
O zaman müziğe bakalım... 'Thunder In The Sky' Manowar'un artık alışageldiğimiz ortalama şarkılarından biri. 'Father' da aynı şekilde artık kanıksadığımız, Joey DeMaio gibi üstün bir beste makinesinin bir saatte rahatlıkla kotarabileceği cinsten bir Manowar ballad'ı. Asıl mevzu gerikalan 3 şarkıda. 'Let The Gods Decide', 'Die For Honor' ve 'God Or Man' "Warriors Of The World'e kafadan girebilecek acayip gaz şarkılar. EP'de bir de Manowar'un en etkileyici ilahilerinden 'The Crown And The Ring'in 2009 versiyonu var. Ve gelelim EP'de 15 farklı dilde yer alan 'Father'a ve Türkçe versiyon 'Baba'ya. En başta komik geliyor ama sonra insanın hoşuna gitmiyor değil. Şarkının bir anda nasıl Bülent Ortaçgilleştiği şaşırtıcı :) Sonuç olarak Manowar yapmış yapacağını, bu destanın bir parçası olup olmamak size kalmış.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.