Headbang  
http://www.headbang.com.tr/album_kritik/00946/
Evolution: Creatio Ex Nihilio
Anomalousz Records
İngiliz bir grup, uğraşmışlar, didinmişler, feci masrafın altına yatıp bir albüm yapmışlar. Century Media, Inside Out, AFM gibi firmalar çok beğenmişler, almak istemişler ama grup ''Madem her firma peşimizde, neden onlara verelim ki? Kendimiz çıkartalım.'' demiş.
Bu onları epey uğraştıracak ama uzun vadede iyi bir hareket olabilir. Şimdiden prog-power festivalinde co-headliner statüsü kaptıklarına ve Bruce Dickinson'ın radyo programında övgüye boğulduklarına göre doğru yolda olduklarını varsayabiliriz. Porcupine Tree kuşağından bir grup Enochian Theory. Genelde yumuşak vokaller, titiz bir atmosfer, çevreci sözler, İngiliz profesyonelliği, sadece prog rock'tan değil, Mogwai gibi art-rock gruplarından da esinlenen bir tarz. Grup üç kişiden oluşsa da Lost Orchestra adını taktıkları bir orkestra birçok farklı enstrümanı başarıyla müziğe entegre ediyor. Uzun şarkılarla baymamışlar, 13 şarkı var, toplamda 45 dakikalık bir albüm bu. Porcupine Tree, Riverside, Devin Townsend dinleyicileri denemeli.

Doğu Yücel

© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.