Evocation 1: The Arcane Dominion ELUVEITIE
Nuclear Blast
Ülkemizde neredeyse hiç tanınmayan bir grup olan Eluveitie'nin 3. stüdyo albümü bu. Yaptıkları müziği ''New Wave of Folk Metal'' şeklinde tanımlıyorlar. Hak ettikleri ilgiyi şu ana kadar görememiş olmaları ise sadece albümlerinin Türkiye'de piyasaya çıkmamış olmasından ya da henüz Türk seyircisinin karşısına çıkmış olmamalarından değil, tarifi ve algılanabilirliği kolay olmayan müzik tarzlarından da kaynaklanıyor bence.
Çünkü gitar, bas ve davulun yanında gayda, laterna, mandola, uilleann pipes (İrlanda gaydası) gibi enstrümanlar da kullanıyorlar. Grubu ilk dinlediğinizde aklınıza Orphaned Land geliyor. Ama aralarında ince bir fark var. Bu farkı kabaca şöyle açıklayabilirim: Orphaned Land Doğu'nun, Eluveitie ise Batı'nın geleneksel mistik müziğini icra ediyor. Albümü dinlerken bedeninizi muhteşem bir ayin atmosferi sarıyor ve dışınız sakin dursa da içinizde bir şeylerin dans ettiğini hissediyorsunuz. İsviçreli abla ve abilerimiz ortaya çok güzel ve orijinal bir iş koymuş. En azından Myspace sayfalarına bir göz atın derim. Aksi takdirde çok şey kaçırmış olursunuz.

Burak Ünveren

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.