KI DEVIN TOWNSEND PROJECT
Inside Out
Onu ilk olarak Steve Vai'in vokalistli tek albümü olan ''Sex and Religion''da duymuştuk. Daha sonra solo projesiyle ve Strapping Young Lad ile kısa sürede heavy metal'in deli dahileri arasındaki yerini aldı Townsend.
2006'da bir şaka olarak başlattığını söylediği S.Y.L.'ye son verdi, 2007'de ise "Ziltoid the Omniscient" albümüyle solo projesine ve her türlü müzikal aktiviteye ara verdiğini açıkladı. Devin aşkına bu ara uzun sürmedi, geçen zaman zarfında uyuşturucu bağımlılığından kurtulan Townsend gitarlarını da kendisinin çaldığı yeni albümüyle karşımızda. Bu defa ondan hiç beklemediğimiz bir dinginlikte, Porcupine Tree, Chroma Key, yer yer Simon & Garfunkel havalarında bir albüm ortaya koymuş. Tabii aralarda kendisine özgü çığlıkları atmayı da ihmal etmemiş. Albümde Nekropsi-vari cıncın gitarlar ile dingin prog atmosferin evliliğine şahit oluyorsunuz, kesinlikle tuhaf bir albüm "Ki". Bir dörtlemenin ilk albümü olması işi daha enteresan kılıyor. "Ki", Townsend'le tanışmak için doğru bir albüm mü bilemiyorum ama müzikte yaratıcılığa, zekaya ve çılgınlığa önem veriyorsanız bir yerden başlamanız şart.

Doğu Yücel

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.