Saurian Exorcisms KARL SANDERS
The End Records
Death metal'in; doğu kültürü (genelde Mısır), doğu estetiği ve tarihi ile en çok ilgilenen, aynı zamanda en istikrarlı gruplarından biri olan ABD'li Nile'ın kurucusu, vokalisti ve gitaristi Karl Sanders, bundan 5 sene önce, 2004'te yayınladığı ilk solo albümü ''Saurian Meditation'' ile bu ''doğu kafası'' mevzusunda ne kadar takıntılı olduğunu kanıtlamıştı, hem müzikal hem de tema olarak. (Cümlenin uzunluğuna gel yalnız.)
Sırada ikinci albümü var. Dünya ve insanlık tarihinin en görkemli, en mistik, en olağanüstü, en karışık ve en önemli medeniyetlerinden biri olan Mısır'ın ve genel olarak Orta Doğu'nun, kendine has sanatsal estetiği, bu albümde de buram buram hissediliyor. Sakın Nile tarzında bir death metal beklentisiyle bu albüme yaklaşmayın. Hatta bunun bir metal albümü olmadığı da apaçık ortada. Kendinizi güneşin kavurduğu çöllerde geçen bir korku / macera / gerilim filmi atmosferinde hissetmeniz için Sanders çok iyi bir enstrümantal üslup ortaya çıkarmış, bu sıcaklarda deneyip denememek ise size kalmış :)

Sadi Tirak

7 yıldır BLUE JEAN'in okuyucularına ücretsiz olarak sunduğu ve Türkiye'nin en çok okunan rock & metal dergisi olan HEADBANG artık ayrı bir dergi olarak çıkıyor! 2 ayda bir yayımlanan derginin Kasım-Aralık 2014 sayısı bayilerde!
Hesabım
Arama
Maillist
Kullanıcı:
Şifre:
Hesabım
Arama
Maillist

 
Hesabım
Arama
Maillist
GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?
Acı çekmenin, hayatın anlamlarından biri olabileceğini düşündünüz mü hiç? Kayıp cennetin dahi çocukları, yeni albümleri ''Faith Divides Us - Death Unites Us'' ile kalbimizi parçalamaya devam ediyor.
''HEDEFİM DİNLEYİCİLERİMİ HARİKA BİR SEYAHATA ÇIKARMAKTIR''
Gotik metal'in prensesi Liv Kristine, Leaves' Eyes ile türün en iyi örneklerine imza atmaya devam ediyor. Liv'le görüştük...
BÖLÜM 2:
* METAL DÜNYASININ KEPAZE OLAYLARI TOP 10 Bu derleme yazı için sizden gelen ''bi daha, bi daha'' baskısının önünde fazla direnemedik, yazarlarımız Mert ve Des Mond'u ikna ettik ve 10 kepaze olay daha hazırlattık. İyi okumalar...
BEYAZ PERDEDE ROCK & METAL FİLMLERİ:
* Bölüm 1 Nasıl futbol sadece futbol değilse, rock da sadece rock, heavy metal de sadece heavy metal değildir! Birer müzik türünün ismi olmalarının dışında hayatın her alanına etkide bulunan birer kültürdür rock ve metal. Sanata da yansır etkisi, çizgi romanlara, korku edebiyatına ve tabii ki dünyanın yedinci harikası sinemaya da... Gelin şimdi rock ve heavy metal'in beyazperdedeki izdüşümlerini bir irdeleyelim...
Bütün dosyalar
ANASAYFA | İŞ FIRSATLARI | BİZE ULAŞIN | KÜNYE | ABONELİK
© Bu site, Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
Sitenin isim ve yayın hakları Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.'ye aittir. Sitede yayınlanan yazı, fotoğraf, harita, illüstrasyon ve konuların her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilerek dahi alıntı yapılamaz.